Cenne wskazówki naszej położnej środowiskowej 👶👶👶

Po powrocie ze szpitala z córeczką, na początku naszej drogi rodzicielskiej mieliśmy 3 wizyty patronażowe naszej położnej środowiskowej, podczas których otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek. Chciałabym się z Wami nimi podzielić, ponieważ na początku zawsze jest dużo myśli, pytań, lęków i obaw. Z doświadczenia wiem, że z biegiem czasu to wszystko mija i rodzice nabierają wprawy w wychowywaniu swoich maluszków👶👶👶.

A więc:
👶 Najważniejsze jest prawidłowe przystawianie dziecka do piersi, to wskazówka dla mam. Według mnie najważniejsze są pierwsze karmienia po porodzie, jeszcze w szpitalu, to wtedy maluszek nabywa umiejętność prawidłowego ssania. Kochane mamuśki postarajcie się, żeby Wasz maluszek szeroko otwierał buźkę i prawidłowo obejmował sutek, otoczka powinna znaleźć się w ustach maleństwa. Jest to ważne, żeby później uniknąć bólu.

👶Dobrze jest, aby po przebudzeniu maluszek poleżał troszkę na brzuszku. Przeważnie dzieci leżą na pleckach, dlatego też dobrze jest dać im odpocząć, można też ponosić maleństwo w pozycji pionowej.

👶Maleństwa powinny jeść mniej więcej co 3 godziny. Karmiąc piersią dobrze jest często przystawiać dziecko do piersi, aby pobudzać laktację.

👶Przed spaniem, zmień dziecku pieluszkę.

👶Ważne jest, aby dziecko odróżniało dzień od nocy,bynajmniej na początku, dlatego też powinno się unikać zapalonych lampek w nocy. 

👶Dopóki kikut pępowinowy nie odpadnie należy dbać o to, żeby był suchy, nie zamoczyć go w kąpieli. My korzystaliśmy z Octeniseptu, kikucik odpadł szybko. Pomaga również częste wietrzenie pępuszka.

👶Noworodka należy kąpać co 2-3 dni. My co drugi dzień stosowaliśmy tzw. "kąpiel na sucho", czyli myliśmy ciałko naszej małej L. namoczonymi wacikami.

👶 Główkę powinno się myć nie częściej niż 2 razy w tygodniu, aby uniknąć ciemieniuchy.

👶Temperatura w mieszkaniu nie powinna przekraczać 22 stopni.

👶  Na odparzenia i potóweczki dobra jest kąpiel z krochmalem. Babciny sposób, ale bardzo skuteczny.

👶 Dużo mówcie do dziecka, czytajcie.

👶 Pod żadnym pozorem nie przyzwyczajacie dziecka do kołysania! Bardzo cenna rada!

👶 Nie bierzcie dziecka na ręce za każdym razem, kiedy płacze. Jeżeli wiecie, że nie dzieje mu się krzywda, dajcie mu się wypłakać. Wiem, ze dla mamy jest to trudne, ja nei posłuchałam i teraz ponoszę tego skutki😀


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szatka i świeca do chrztu ze zdjęciem, dedykacją i imieniem od Santi Chrzest ❤👶

Ekskluzywna "odzież" dla stóp ze sklepu mongolian.pl

Poduszka antywstrząsowa typu motylek dla maluszka 👶 Czy warto ją kupić?