Moje rady dla przyszłej i młodej mamy! 👶👶👶

Kochane przyszłe mamuśki! To głównie do Was kieruję swój wpis, gdyż młode mamy na pewno wiedzą już jak mają postępować, "z czym się je" macierzyństwo, jednak serdecznie zapraszam do lektury wszystkich 👶👶👶

1. Najważniejsze jest to, aby nie wymagać od siebie za wiele. Wiem, że każda mama, tym bardziej młoda mama, która pierwszy raz będzie występować w tej roli lub też pierwszy raz w niej występuje chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Na prawdę nie trzeba być mamą perfekcyjną, idealną, żeby być najlepszą mama na świecie. Dziecko będzie szczęśliwe, jeśli mama będzie szczęśliwa! 👶👶👶

2. Może od tego powinnam zacząć, kompletując wyprawkę, szczególnie odzieżową, nie szalejcie! Naprawdę, maluszek rośnie błyskawicznie, możecie nawet nie zdążyć założyć wszystkich ciuszków.

3. W każdej wolnej chwili ŚPIJ! Korzystaj z sytuacji, gdy dziecko śpi. Odpoczywaj, przy maluszku, zwłaszcza przez pierwsze 3 miesiące jest mnóstwo zajęć. Nie martwcie się, że macie niepozmywane naczynia, nieumyte podłogi czy też niewyprasowane ubrania. Tym może zająć się mąż, partner, mama, siostra, ktokolwiek, przy dziecku biegacie głównie WY- mamy, Wasz organizm też musi odpocząć!

4. Gości najlepiej przyjmować 2-3 tygodnie po porodzie. Wiem, wiem, że każdy chce jak najszybciej powitać nowego członka rodziny, ale lepiej dać się maluszkowi przyzwyczaić do nowej sytuacji, nowego otoczenia, Wy drogie mamy, musicie mieć czas, żeby dojść do siebie po porodzie, a nie od razu biegać z kawą i ciastkami.

5. Jeżeli goście jadą do Was w odwiedziny i pytają co kupić, nie krępujcie się! Mówcie śmiało, czego Wam potrzeba, po co w szafce ma leżeć sterta ciuszków, których nawet może nie będziecie mieli okazji założyć. Z pewnością zawsze przydadzą się pampersy i chusteczki nawilżane.

6. Kochane nie dajcie sobie wejść na głowę babciom, ciociom, bardziej doświadczonym koleżankom. To Wasze dziecko! Wiecie jak macie je wychowywać. Owszem można posłuchać każdej rady, ale nie trzeba zawsze się do niej stosować.

7. Natomiast proście o pomoc, w sytuacji gdy jej potrzebujecie. To żaden wstyd, dopiero nabywacie doświadczenia w nowej roli, nie wszystko jest od razu oczywiste.

Pamiętajcie, że praktyka czyni cuda! Z biegiem czasu opanujecie wszystko! 💋💋💋

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wyjątkowy prezent z okazji narodzin dziecka - spersonalizowana METRYCZKA ❤

Niespodzianka 🎁 Rabat 🎁

Niezbędnik pokoju maluszka - pluszowy dywan INSPIRE firmy Kontrast ❤